Äänet ei toimi

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi jaakkima1 19.08.2006.

  1. jaakkima1

    jaakkima1 Guest

    Hommasin uuden koneen ja en saa ääniä pelittämään.En löydä laite hallinnasta ääni korttia että voisin päivittää ohjaimen, On vissiin integroitu äänikortti jos se meinaa sitä että on suoraan emolevyssä kiinni ja siinä lukee foxcom olen aika noviisi näitten tietokoneitten kanssa. kone on sytec sonata keskusyksikkö, emolevy intel D945PSNKL, ATX, AUD, DDR2,GBLAN prosessori on intel346 CEL 3.06 533FSB 256K S775 EM64T. niin käyttis xp home edition
     
    Moderaattorin viimeksi muokkaama: 19.08.2006
  2.  
  3. teppoI

    teppoI Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    30.04.2005
    Viestejä:
    4,166
    Kiitokset:
    4
    Pisteet:
    48
    Oletko asentanut ajurit siltä CD:ltä joka tulee emon/koneen mukana?
     
  4. jaakkima1

    jaakkima1 Guest

    Ei tullut mukana kuin näytönohjaimen ja LG dvd aseman levy jos sitä tarvii niin se on sitte jäänyt sinne kauppaan. Tarviikin soitella sinne sitte.
     
  5. Tuff

    Tuff Active member

    Liittynyt:
    10.10.2003
    Viestejä:
    3,621
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    emolevyn valmistajan sivulta saat ne ajurit..ja yleensä uudemmat kuin ajuri cd:llä.
     
  6. jaakkima1

    jaakkima1 Guest

    Itse mietin samaa, kävin intelin sivuilla etsimässä mutta kun tietäis että mitä sieltä lataa on vähän huono kielipää.
     
  7. teppoI

    teppoI Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    30.04.2005
    Viestejä:
    4,166
    Kiitokset:
    4
    Pisteet:
    48
  8. jaakkima1

    jaakkima1 Guest

    Kiitoksia paljon jo rupes toimimaan, tuli sit hätä päissään ladattua enste se bios päivitys mikä oli ekana, no tuli sekin asennettua :)
     

Jaa tämä sivu