Eli, eilen äänet vielä toimi normaalisti, mutta tänään ei. Windows sanoo, että mitään äänilaitteita ei ole edes asennettu. :S PC Wizardin antamat tiedot: Device Audio : IXP SB600 High Definition Audio Controller General Information : Manufacturer : Elitegroup Computer Sys Version : 1.0 Output Stream : 4 Input Stream : 4 Bidirectionnal Stream : No 64-bit support : Yes Mode : AC'97
Asenna emon ajurit (chipset) sitten äänikortin ajurit tuolta. http://www.realtek.com.tw/downloads...=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false Jos on pakettikone, löytyy ajurit valmistajan sivuilta koneen merkin ja mallin mukaan.
Mitä se PCW sanoo tossa http://www.aijaa.com/v.php?i=2593285.jpg EDIT: eilen toimi, tänään ei. Onko kone ottanut jotain päivityksiä? EDIT2: Järjestelmän palautustoiminto siihen pisteeseen kun kaikki toimi eikä ole tehty mitään asennuksia/latauksia mikä viittaa laitteistoon.