Miksi virittimeni ei enää löydä kaikkia kanavia mitä aikaisemmin. TV1ooo, Cinema ym. Siriuksesta; Tototv, suomalaiset kanavat ja moni muu Thorista. Kun yritän manuaalisesti hakea kanavia esim. Thor 12054MHz,SR26000 saan ilmoituksen " Taajuus ei ole sallitulla alueella". Laite on Samsung 9500AY, Nokian 85cm lautanen, 2kpl universal LNB, tit ja funcard.
Monesti palautus tehdas asetuksiin ja uudellleen asennus auttaa epämääräisiin sekoiluihin. Sinkku on kai hyvä,kun et siitä maininnut. Vapaat kanavat näkyy ja salatut ei?Silloin ei välttämättä boxissa ole häikkää...vaan.
Tehdasasetukset olen palauttanut monta kertaa ja signaali on suht. hyvä. Thorista näkyy Canal+ ja kaikki Kioskit ja Siriuksesta Ticket1 ja TV1000EAST.