Eli aina sillon tällön tulee vastaan onkelma, että en saa auki .avi tiedostoa millään. BSplayer rupee vaan lataan ja oik.laidassa lukee "opening..." mutta tiedosto ei vaan aukea. Esim. tässä olisi yksi elokuva mikä ei aukea: _X_X_X_X_X_[small][/small]
Kyllä toi pitäisi uusimmalla divx:lla tai ffdshow:lla avautua, ensi kerralla voi tuon tiedostonimen editoida pois kun herättää taas turhaa paliikkia.
paina tuota render nappulaa ja katso millä se videon renderöi. jos ffdshow:lla niin koita ottaa ffdshow:n asetuksista divx tuki pois.
Koitin ottaa.. ei auta! juu aukiaa VirtualDubilla vaikka menee aika kauan. Ja muutenkin on aivan sairaan hidas tuo virtual... Edit. Näköjään virtualDubbi vie 99% tehoista kokoajan....? Edit2. Muut .avit aukee heti... _X_X_X_X_X_[small][/small]
Nonnii... : ) Rupes toimiin!!! Thanks! DivFix: Index rebuilding for file: E:\Elokuvat\Leffa.avi Corrupted data detected at frame 67761 (00:47:06) Error offset: 602234992 ($23E56070) Finished with E:\Elokuvat\Leffa.avi Number of errors: 1 Done.