Ostin LG:n polttavan DVD-aseman jonka mukana tuli B's Recorder-poltto-ohjelma. Poltin sillä musiikki-cd:n, mutta esim. 5 vuotta vanha JVC:n pöytämallinen soitin ei suostu lukemaan levyä. Philipsin 10-vuotias vastaava soitin ei myöskään tunnista levyä, mutta kun painaa silti kaksi kertaa playta, niin levy lähtee soimaan. OSAAKO JOKU VIISAS KERTOA MISTÄ ON KYSYMYS? Kiitos ystävät jo etukäteen tiedoista.
koitappa Nero:a. http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/cdr_ohjelmat/cdr_ohjelmat/nero.cfm tietenkin jos on huonoja levyä tai soitin vaan ei tykkää lukea poltettuja levyjä niin asialle ei oikein voi mitään.
Kummatkin soittimet ovat tähän asti lukeneet erinomaisesti itse polttamiani levyjä, jotka poltin vanhalla HP:n cd-asemallani ja MyCd-ohjelmalla. Onkohan vika siis ohjelmassa vai DVD-asemassa??
Itsellä LG GSA-4082B ja nero. Levyinä ollu joko maxell tai tdk. CD-DVD soittimissa on tuntunut olevan todella paljon eroja, Tässä muutama esimerkki Philips mikrohifi: ei soittanut kolmea ensimmäistä biisiä.LG DVD: ei toistanut ollenkaan. Sony mikrohifi kaikki toimi ja näytti vielä biisitkin. Pioneer erillis cd:ykkösraita pätki, muuten soitti kaikki. 2 Denver kotiteatteri systeemiä joissa ei toiminu valmiitkaan levyt?. Hännänhuippuna yakima radio/kasetti/cd kombo joku mikälienee halpis postimyyntilaite toistaa kaikki Windows 98:sta lähtien (kestää näytön mukaan 63:47 ja kuuluu erilaisina kohinoina ja surinoina).Kaikkia noita kokeiltu yhdellä samalla cd-levyllä