dvd shrink 3.1 herjaa

Viestiketju Digivideo-ongelmat ja -keskustelu -osiossa. Ketjun avasi 030366 16.05.2004.

  1. 030366

    030366 Member

    Liittynyt:
    04.05.2004
    Viestejä:
    67
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    asensin ilman ongelmia ko. softan. kun klikkaa open dvd ja valitsee oikean aseman jossa kiekko on sisällä tuloo seuraava ilmoitus: dvd shrink encountered an error and cannot continue. invalid dvd navigation structure.

    olen imuroinut ohjelman kahdesti ja asentanu uudestaan mutta silti tulee ko. ilmoitus. keksiikö joku mikä on vikana?
     
  2.  
  3. Mouses

    Mouses Regular member

    Liittynyt:
    17.11.2003
    Viestejä:
    165
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Käytä DVD Decrypteriä dvd:n rippaamiseen kovalevylle niin ongelman pitäisi poistua.
     
  4. cronos

    cronos Regular member

    Liittynyt:
    13.03.2003
    Viestejä:
    795
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Nykyään on markkinoilla sellasia "futurefilm" dvd:tä joissa todella ilkeitä kop. suojia jotka aiheuttaa juuri kyseisen herjan ja olen törmännyt myös sellasiin joissa uusimmat dvd asemat eivät edes lue koko dvd:tä eli sitä ei voi edes katsoa kyseisillä asemilla eikä voi siirtää resurssienhallinnassa vobbeja ym. kovolle koska data on muka lukukelvotonta.

    jos ei yksikään ripperi suostu siirtämään koita resurssienhallinnassa jos saat datan kovolle sieltä voit ripperillä purkaa "decrypt" suojauksen koska vobit on käyttökelvottomia ilman sitä.

    jos kyseessä on tällainen dvd ni näillä pitäisi onnistua ainoo vaan että pitää olla sellanen asema joka osaa lukea dataa dvd:ltä itellä se onnistui vanhalla dvd asemalla ja läppärillä kaikkein hankalimmassa dvd:ssä.

    ja näissä on tosiaan ollut kysymys kop. suojasta.
     

Jaa tämä sivu