Kotiverkkoa rakentelemassa

Viestiketju WLAN ja lähiverkot -osiossa. Ketjun avasi Aapeli94 18.06.2009.

  1. Aapeli94

    Aapeli94 Regular member

    Liittynyt:
    04.05.2007
    Viestejä:
    110
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Noniin elikkä tilanne on seuraavan lainen:

    Kodissa on A-Linkin RR24 Routteri, jossa on 4 ulostuloa. Yksi menee läppäriin, yksi pöytäkoneeseen, ja yksi D-Linkin Wlan routteriin.

    Tämä D-Linkin boksi taas antaa kaistaa PS3:selle, ja yhdelle läppärille, mutta tämä läppäri ei ole oleellinen, sillä se ei tule verkkoon.

    Nno tämä langan päässä oleva läppäri ja pöytäkone keskustelevat keskenään mainiosti, kunhan tämä läppäri on verkkokaapelin päässä eikä käytä langatonta verkkoa.

    Elikkä tavoitteena on saada läppäri ja kannettava keskustelemaan keskenään, ja mahdollisesti niin, että läppärin ei tarvitsisi olla verkkokaapelin päässä kun se keskustelee pöytäkoneen kanssa.

    Siinä pala purtavaksi, toivottavasti toive on edes mahdollista toteuttaa :D
     
  2.  
  3. anttifast

    anttifast Regular member

    Liittynyt:
    04.03.2006
    Viestejä:
    306
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Onko D-link siltaavassa tilassa?
     
  4. Aapeli94

    Aapeli94 Regular member

    Liittynyt:
    04.05.2007
    Viestejä:
    110
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Eipä taida olla ku en ole sitä simmoseen ainakaa laittanu :D Mitenkäs onnistuu, joo iknow otetaa yhteys boksiin et päästää hallintapaneelii mut mitä siel kuuluu tehä ? :D
     

Jaa tämä sivu