Piilotettujen tiedostojen palautus

Viestiketju Vapaata keskustelua -osiossa. Ketjun avasi Biisoni77 24.05.2009.

  1. Biisoni77

    Biisoni77 Member

    Liittynyt:
    24.05.2009
    Viestejä:
    3
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Olin piilottanut yhen valokuvakansion Free Hide Folder-softalla ja unohdin unhide:tä kansion ennen kuin asensin Windows XP uusiksi. Valokuvakansio katosi D: asemalta mutta löysin tiedostot PC Inspector File Recovery-softalla. Ongelmana että kuvat ei näy edellekkään koneellani vaikka palautin ne takaisin D: asemalle. Kokeilin myös vikasietotilassa mutta kuvia ei näkynyt. Onko enää mitään tehtävissä itse filet ovat muuten täysin tallessa mutta en saa niitä näkyviin..
     
  2.  
  3. juuSOS

    juuSOS Regular member

    Liittynyt:
    27.09.2006
    Viestejä:
    751
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    No asenna se Free Hide Folder -softa uudestaan, ja palauta ne kuvat sillä. ?!
     
  4. Biisoni77

    Biisoni77 Member

    Liittynyt:
    24.05.2009
    Viestejä:
    3
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Kokeilin mutta ei onnistu...
     
  5. teme565

    teme565 Active member

    Liittynyt:
    10.05.2002
    Viestejä:
    3,306
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    http://www.cleanersoft.com/hidefolder/fhfhelp.htm
    Kyllä tuolla lopussa sanotaan että tuossa on joku restore data-ominaisuus. Tuo ohjelma vissiin haluaa aina asetettavan jonkun salasanan. Pitäisiköhän sen olla sama kuin mikä se alunperinkin oli.
    Mahtaako tuossa softassa olla joku salausominaisuus? Jos on niin se oli sitten siinä, ellei tuo mainitsemani salasanajuttu toimi.
     
  6. Biisoni77

    Biisoni77 Member

    Liittynyt:
    24.05.2009
    Viestejä:
    3
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Kiitos vastauksista. Kyllä ne kuvat oli siinä koska en ollut tehnyt backup-fileä. Onneksi saan suurimman osan kuvista kaverilta takaisin :) :) :)
     

Jaa tämä sivu