Minulla on ollut tämä näyttis käytössä jo yli puoli vuotta ja on toiminut moitteetta tähän asti mutta nyt se taitaa olla epäkunnossa? jos rupee pelaamaan kestää ehkä pari sekuntia niin kone hyytyy ja näyttoon tulee outoja vihreitä pisteitä ja sitten katoaa signaali ja sitten kone käynnistää itsensä uudestaan.
Todennäköisesti kortti kuumenee liikaa kun kerran pienet vihreät miehet hyökkäävät . Katsopas GPU-Z ohjelmalla mitä lämmöt näyttää idlessä.
Asennappa ajurit uusiks. Ei siihen kyllä taida mikään auttaa, osta uusi. Todellakin itelläniki tää 7900 gt vähä samoja ongelmia noide pikselien kans eikä siihe auta oikee mikää ku ennen oli 80-90 asetta lämmöt ni nyt se sitten on hajalla vähän.
Miulla kyllä ainakin ajureitten asennus on auttanut tuohon jos oon vaikka kellottanu vähän liikaa ja sit on alkanu jotain virheitä näkyä.