Sonyn KDL-46W4000K virittimestä

Viestiketju Televisiot -osiossa. Ketjun avasi munakko 29.04.2009.

  1. munakko

    munakko Member

    Liittynyt:
    09.02.2009
    Viestejä:
    4
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Moikka

    Osaatteko kertoa millainen virin tässä telkkarissa on?
    Onko kokemuksia onko hyvä ja helppo käyttää? Esim. pystyykö guidea selailemaan ilman, että kanavat vaihtuu mukana. (tosi ärsyttävää monessa digiboxissa)

    Olen tosissani ostamassa tätä mallia vai onko kenelläkään ehdotuksia saman hinta/koko luokan paremmista lcd telkkareista?
     
  2.  
  3. aba120

    aba120 Regular member

    Liittynyt:
    11.06.2013
    Viestejä:
    3,564
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
  4. Trilogiar

    Trilogiar Regular member

    Liittynyt:
    08.08.2007
    Viestejä:
    793
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Viritin oli alussa käytössä ja toimi ihan hyvin. Kuitenkin Sonyn PlayTV korvas telkkarin oman virittimen. Tosiaan jos Ps3:en omistat niin suosittelen PlayTV:tä (tosin kannattaa katsoa tykkääkö siitä, kun ei ole esim. korttipaikkaa eikä ole kaapeli mallia).

    Edellinen mainitsikin jo viritin tyypit.

    Guiden selaus onnistuu todella jouhevasti eikä kanavat muistaakseni vaihdu mukana. Ja vaikka olisivatkin niin en huomannut sitä (johtu siitä että oli niin jouhevaa tai sitten ei vaihtunut mukana)

    Yleisesti ottaen saman sarjan 40" on toiminut moitteeomasti ilman valituksen sanaa. Monipuoliset liitännät ja hyvä kuva.

    Ainoa miinus tulee kaken muotoilusta (jota en nykyään edes käytä)
     

Jaa tämä sivu