Koneen osat: Emolevy Lanparty DK 790FXB-M2RS AM2/AM2+ Prosessori Phenom II 940BE X4 Näytönohjain Point of View 9800GT 1024mb Muistia 1 GT Kovalevy 320GT Ohjelmaa mitä käytän on FL Studio. Niin minkälaista äänikorttia ja kuulokkeita suosittelette? Itse ajattelin hankkia Sennheiser HD 555 kuulokkeet ja tarvitsenko erillistä äänikorttia? Meinaan vaan sitä, että paraneeko äänenlaatu äänikortin vaihdettua?
AuzenTech X-Fi Forte 7.1:ssä on integroitu kuulokevahvistin, joten se on se kortti, johon sun kannattaisi investoida. Toisaalta HD-555 -mötkäleet eivät paljoa kuulokevahvistimista hyödy, jos ollenkaan, joten kuulokkeiksikin sitten jotkin oikeasti hyvät, kuten AKG K-601:t. http://www.jimmspc.fi/tuote/AZT-FORTE?classid=4 http://www.stpaulssound.fi/kuulokkeet.html
Pistin tilaukseen äänikortin, mutta nyt tässä kun kokosin koneeni, nii ei tule näyttöön mitään? Missä vika? Näytönohjaimen tuuletin toimii kyl..
Onko näyttiksen lisävirtapiuha(t) kiinni? Emossa integroitu näyttis? Biosista pois päältä kun erillinen kiinni?