Elikkä tietokone on hp pavilion mediacenter. Tuli semmonen ongelma että tietokone ei enää tunnista muistikorttia muistikortin lukijaan ei edes syty valoa. Muistikortin lukijahan on koneessa integroituna. Vielä eilen pelasi aivan normaalisti nyt ei puhu mitään. Eli ,kun kortin törkkää sisään niin mitään ei tapahdu.
oletko kokeillut ajurit asentaa uudestaan, tai katsonut herjaako laitehallinta mitään. (oikeella näppäimellä oma tietokoneen päältä ja siitä hallitse) laitehallissa yleensä on keltasia huutomerkkejä jos jotain pielessä.
Nyt toimii normaalisti tais olla muistikortissa jotaki toiminta häiriötä ku eilen ei toiminut puhelimessakaan ,mutta tänään käytin muistikorttia irti putsasin sitä ja taivutin kännykässä niitä piikkejä vähä ylöspäin ni alako toimiin. Siten jännä homma ku eilen ei lukenu yhtä toistakaan muistikorttia tuo tietokone. Katselin nuita ajureita ,mutta Hp:n sivulla ei ollut kuin englannin kielisiä ohjeita ym. Ni meni sen verran monimutkaiseksi ,että jätin siihen.