No heitetään nyt tähän jotain infoa nyt kuitenkin. Riippuu tietysti yksilöstäsi, mutta heittäisin nyt villin väitteen että varmaan 3.2 Ghz ainakin kulkee. CPU-Z, SetFSB, Core Temp ja ORTHOS ohjelmia kannattaa hyödyntää kellotuksen yhteydessä! Eri sivustojen testejä kyseisellä kivellä: http://techreport.com/articles.x/12737/14 http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3012&p=10 Kotimaista: http://keskustelu.plaza.fi/muropaketti/bbs/t561708
Näitä kommentteja ei odotettu. Oisit jättänyt laittamatta... 3.2 Ghz menee helposti, mikäli muistit ovat kunnossa. 3.5 Ghz stabiilinakin on ollut 1066mhz muisteilla, muttei hertsiäkään enempää. Kuten PeteTK sanoi, niin yksilöitä kaikki ovat. Osa menee lujaa ja osa ei niin lujaa.
Siis kyllä minä sen tiedän, että jokainen prosessori on omanlainen Intelin luomus. Mutta minä vain kyselinkin, että minne asti teillä on venynyt kyseinen prossu. Siis en odotakkaan omani prossun, kulkevan samanlailla kuin teidän paras!