Semmonen ongelma et mulla on koneessa kiinni toi kyseinen näyttis ja esim. Call of Duty 4 mp:n fps on huonoimmilla grafiikoilla 40-70 ja millään asetuksilla ei nouse ylemmäs. Et osaisko joku kertoo jotain syitä tai vinkkejä asian korjaamiseks Prossu AMD Athlon 64x2 4200+ muisi 4GB Corsair 800Mhz DDR2 Emo Asus M2N32-SLI Deluxe Virtalähe Antec 650W Neo-Power Näyttis MSI NX8800GT 1gb-oc
Jos osaat, niin kellota prossua ja näyttistä. Ja luulis tuon 4600+:n ja 8800GT:n pyörittävän tota, kun itekin sitä pelailin opteron 185 x2 @ 2.8GHz (vakio2.6) ja 8800gt 512 muistilla.. Voisit koittaa päivittää myös näytänohjaimen ajurit.
No mutta eipä se paljon vaikuta siihen, että voiko sitä kellottaa... Se on melkein kuin laittais rahaa pankkiin kun kellottaa. Ilmaista tehoo
Mahtaako Vsync kenties olla päällä pelin asetuksista? se nimittäin rajoittaa ruudunpäivityksen 60 frameen mutta ongelma voisi myös olla ajureissa/lämmöissä, Ja olisi kiva tietää että onko muissa peleissä vastaavia ongelmia? .
Esim Call of duty 2 fps 70-100 välillä ja 5:ssa 40-70 Mutta sit fps ei tipu vaikka laittaa grafiikat täysille prossun lämmöt on jotain 50C ja näyttiksen 48C ja näyttiksen ajurien vaihto ei oo vaikuttanu
no luultavasti tuo cod5 ei pysty tuon paremmin toimimaan tuolla 8800gt:llä , en tiedä sitten tuosta cod2 en ole testannut uudella kokoonpanolla.