Kun uuden koneen sain ja aktivoin sen puhelimella, koska serail aktivaatio ei toiminut. Olisin tyhjentämässä kovoa ja asentamassa XP:n uudelleen. Toimiiko vanha puhelin koodi kahdesti?
Kokeilemallahan se selviää. Veikkaa ettei, koska kryptinen konetunnus menee joka asennuksessa uusiksi ja niiden muutaman aktivointitiedoston kopsaus entisestä asennuksesta ei siihen auta. Ne auttaa vain jos korjausasennus haluaa uudelleen aktivoinnin. Mikä hätä? Soitat sinne uudestaan ja näppäilet taas sen satakunta numeroa, niin saat uuden koodin.
Onhan siinä numerosarjassa näppäilemistä puhelimeen. Ei vaan yleensä löydy se edellisellä kerralla saatu koodi (jos ei suostunut netin välityksellä aktivoimaan), niin en oo kertaakaan kokeillut. Sulla jos se on tallessa eikä rautaosat ole vaihtuneet edellisestä asennuksesta, niin kokeile ihmeessä. Paa tänne tulosta. Ainakin jos helpommalla selvisit.