Call Of Dyty Waw pb ongelma....

Viestiketju PC:n pelit -osiossa. Ketjun avasi mjk 09.01.2009.

  1. mjk

    mjk Member

    Liittynyt:
    02.09.2002
    Viestejä:
    42
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Auttakaahan nyt, tämä tulee muutaman sekan päästä kun pääset peliin: Punkbuster Kicked...restriction: service communication failture: PnkBstrB.exe initializayion failture.

    Olen katsonut palomuurin ok, asentanut pb uudelleen ok jne mitähän tuo nyt oikein on pb update jorpakossa?

    Mitäpitäisi tehdä.
     
  2.  
  3. sumppi12

    sumppi12 Regular member

    Liittynyt:
    13.09.2007
    Viestejä:
    188
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Ihan vaan varmuuden vuoksi: Onhan sinulla siis Pbsetup (löytyy sivustolta) asennettuna? Jos on, niin päivitä pb, sillä tuo ainakin nelosessa hoitui.
     
    Viimeksi muokattu: 10.01.2009
  4. jawa75

    jawa75 Regular member

    Liittynyt:
    10.11.2006
    Viestejä:
    728
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Itsellä oli samaa ongelmaa, muu ei auttanut kuin kaikki pois, pelin asennus ilman pb:tä ja sitten vasta kun peli patchatty pb:tä kehiin.
     
  5. mjk

    mjk Member

    Liittynyt:
    02.09.2002
    Viestejä:
    42
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Juu laiton 3:n kertaan uusiksi ja nyt rupesi skulaan, siis on tuo pb.setup ja asensin sen ja sitten kokeilin ei toiminut, mutta kun jaksoin sen tehdä 3:n kertaan lähti meneen...todennäköisesti ollut joku instaler-ongelma itse winissä.

    kiitos kuitenkin :p
     

Jaa tämä sivu