Asetusten kanssa ongelmaa

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi passeli1 22.12.2008.

  1. passeli1

    passeli1 Guest

    Elikkäs, ongelmana on, ettei näytönsovitin tjsp. käynnisty automaattisesti tietokoneen käynnistyessä (kiitos pienen oman häsellyksen asetuksiin). Biosiin ym. pääsee, mutta windows xp:n käynnistyttyä koko helahoito mustana. F8:stahan pääsee tonne vikasietotilaan ym. entisten asetusten käyttöön ottoon. kyseisiä toimintoja oon kokeillut, mutta ei auta. Eli siis mikä avuksi, ettei tarttis asentaa winukkaa uusiks??

    ainiin, ja btw. asetus jonka häsläsin oli suurinpiirtein: "ota näytönsovitin käyttöön (käynnistyessä). Valmiiksi siinä oli: "ota käyttöön", ja minä tietenkin laitoin: "älä ota käyttöön"
     
  2.  
  3. BforeDusk

    BforeDusk Senior member

    Liittynyt:
    15.09.2006
    Viestejä:
    6,570
    Kiitokset:
    7
    Pisteet:
    118
    Vikasietotilassa sä saat poistettua Laithellinassa sen näyttiksen.
    Jos käynnstävalikossa on näyttiksen softaa ja siellä sen poisto, niin se ekana.
    Winukka jos käynnistyy perus karhealla näyttötilalla, niin sitten normaali näyttiksen ajurien (ja softan) asennus.
    Eikä vääriä valintoja enään.
     
  4. passeli1

    passeli1 Guest

    Ainoona, mutta isoimpana ongelmana onkin ettei näytöstä näy käynnistyksen jälkeen hitustakaan, ei edes vikasietotilassa. = ?
     

Jaa tämä sivu