Etäyhteys broidin koneeseen

Viestiketju WLAN ja lähiverkot -osiossa. Ketjun avasi Make293 04.12.2008.

  1. Make293

    Make293 Regular member

    Liittynyt:
    02.10.2005
    Viestejä:
    634
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Hei!

    Meillä on 8 meganen netti mutta välillä se lagaa ihan törkeesti. Nyt olen tainnut keksiä miksi näin on. Broidi on keksinyt miten waretaan. Vaikka olen hänelle kiltisti sanonut että tekisi tätä yöllä niin kyllä se netti vieläkin tökkii. Eli nyt tarvis saada mielellään ilmainen ohjelma millä pystyisin seuraamaan mitä alakerran koneella tapahtuu ja vielä parempi olisi jos pystyisin ohjaamaan sitä myös. Ohjelman pitäisi käynnistyä automaattisestri ja taskbarissa ei saisi näkyä kuvaketta. Onkos tällä ohjelmaa?
     
  2.  
  3. somebodyy

    somebodyy Regular member

    Liittynyt:
    15.07.2007
    Viestejä:
    1,063
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    TightVnc on ainut ohjema, jonka voi täysin piilottaa. Sitä on hieman hankala käyttää, mutta netissä on kyllä paljon hyviä oppaita.

    Jos hän ei käytä administrator -tiliä, voit asentaa Teamviewer -etätyöpöytäohjelman ja laittaa että sen ohjelman asetusten muuttaminen vaatii järjestelmänvalvojan oikeuksia.

    Tai helpoiten pääset jos säädät reitittimen antamaan enemmän sulle kaistaa...
     

Jaa tämä sivu