Kumpi näistä näyttiksistä kannattas ostaa? Kummassa on parempi jäähy? http://www.multitronic.fi/showprod.php?prod_id=XAE/38500+HD52&b=1 http://www.multitronic.fi/showprod.php?prod_id=RX3850-T2D512E&b=1
Isoja eroja ei varmasti ole, mutta ainakin Palitin tuuletin-ratkaisu näytti minun silmääni toimivammalta. (Isompi tuuletin, vähemmän ääntä)
Onko sulla tietoa noitten palittien takuusta kun tuossa msi:ssä näyttäis olevan takuu 3 vuotta? Sitten vielä onkohan tuossa palitissa mahdollista mitata lämpötilaa kun kaveri osti kesällä club3d 8800gt:n niin siitä ei voinut mitata lämpöjä millään ohjelmalla?
Kaksi vuotta näytti Palitissa olevan takuuta. Kyllä varmasti lämmöt näkee. Uskonpa, että kaverisikaan ei vain ole löytänyt oikeaa ohjelmaa.
Päädyin siihen Palitiin. Niitä lämpöjä koitettiin lukea kaikilla mahdollisilla keinoilla eikä onnistuttu. Täältä porukka neuvoi meitä siinä eikä saatu toimimaan. Se lähetti sen kortin takas ja otti toisenmerkkisen.