Moron! Mitä pitäisi tehdä kun windows työpöytä hukkaa kaikki kuvakkeet ja alapalkin missä on käynnistys valikko! Se tuleen näkyviin hetkeksi kun tietokoneen käynnistää, mutta häviää sen jälkeen eikä tietokonetta voi sen jälkeen käyttää! Kaikki ohjelmat kuitenkin ovat kokoajan päällä, kuten messanger ja muut mitkä aukeavat kun avaa koneen, mutta niitä ei voi käyttää kun kuvakkeet puuttuu! Taustakuva kuitenkin näkyy! Onko koneeessa virus vai mikä? Saako tuota vielä toimimaan ilman kovalevyn formatoimista? T: Kimi
Mene tehtävienhallinnan prosessit välilehdelle.. näkyykö siellä explorer.exe prosessi? Jos ei näy, niin saat sen käyntiin kun menet ohjelmat välilehdelle> uusi tehtävä> explorer.exe Tuo on prosessi, joka sisältää kuvakkeet+alapalkin.
Moi! Joo se tosiaan puuttu tuo explorer.exe, mutta kun sen lisää niin kuvakkeet ovat näytöllä noin minuutin ja sitten ne taas häviävät! Ne saa taas takaisin lisäämällä explorer.exen. Miten saan nuo kuvakkeet pysymään koko ajan? T: Kimi
Taitaapa olla pöpöihin liittyvä ongelma kyseessä. Kokeiles huviksesi ajaa esim. Ad-aware koneellasi, sekä oma virus-skannauksesi. Jos ei tuota tulosta, nappaa hjt-logi ja postaa se sille kuuluvalle keskustelualueelle, sieltä luulisi löytyvän apua ja ratkaisu ongelmiisi.