Joo eli olisin tällä hetkellä hommaamassa club 3d 4870 512mt OC editionii mut rupes mietityttää saako 1gt muistista kui paljo enemmä hyötyy kun mulla on 22" näyttö? kokeilin googlata muttei osunut silmään ihan heti aiheesta.. Kertokaa oma mielipiteenne asiasta Kiitos etukäteen..
Tuolla kokoonpanolla et kyllä hyödy mitään! Nykyaikaisella kokoonpanolla 22" alkaa hyötyä jonkin verran ja 24" hyöty on jo selvästi suurempi.
Joo mutta siis unohin tost kirjottaa et oon pistämäs sitä uutee koneesee.. tämmöseen? E8500 3,16ghz p5q 4gb muistii 500w virtalähde.. eli kuis tämmösee kumpaa tähän kannattaa? ja näyttö on uusi eikä vanha E: ja osaatteko auttaa kun tässä näyttikses on vga ja dvi liitäntä niin olisiko parempi kuvanlaatu tai jotain jos olisi dual dvi liitännät eli että liitäntöinä molemmat olisivat DVI liitäntää? jostain kuulin tommost.? Huom en käytä 2 näyttöä.
Kait luulis 512mt pärjäävän kans? ku en haluais et budjetti paljon ylittyis ja btw mitä muuten isompi muistimäärä hyödyttää? E: ja haluisin edellisee edittii vastauksen
Tottakai molemmilla pärjää, 1Gb on karvan verran parempi mutta molemmat on OK Jos et kerran 2 näyttöä käytä niin mitä tuollaisilla DVI-VGA asioilla päätäsi vaivaat? Ei sulle ole mitään eroa!