kysymys

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi exertal 06.10.2008.

  1. exertal

    exertal Member

    Liittynyt:
    06.10.2008
    Viestejä:
    7
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Oiskos tällasesta koneesta mihinkään

    * Prosessori: AMD Phenom? X4 Quad-Core Q9550
    * Kellotaajuus: 2,2 GHz
    * Keskusmuisti: 4 Gb
    * Kiintolevy: 2 x 500 Gb (SATA)
    * Näytönohjain: ATI HD 3850
     
  2.  
  3. JamiDaMan

    JamiDaMan Member

    Liittynyt:
    02.12.2007
    Viestejä:
    79
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    keskiverto koneelta kuulostaa. Kyllä tuolla pelailee.
     
  4. po1tsu

    po1tsu Member

    Liittynyt:
    06.08.2007
    Viestejä:
    95
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Paljonkos tuolle tulisi hintaa hankkima paikastasi? Jos se on joku paketti kone niin ei kannata. Nimittäin tuo näyttiskin alkaa olla jo aika vanha. Kyllähän tuolla jotain Counter Strike Sourcea mättää, mutta jos haluat uusia pelejä pelailla, tuota saisi kyllä vähän hioa. Esim 700 e niin saat jo todella hyvän koneen kokoamalla osista. Budjettisi?
     
  5. Aeonus

    Aeonus Regular member

    Liittynyt:
    17.03.2008
    Viestejä:
    399
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Ei ihme että tällaisia kysymyksiä tulee, kun eri kodinkoneliikkeet jne myyvät "tehokkaita pelikoneita", joissa vielä iso teksti "tehokas näytönohjain" joka paljastuu samassa mainoksessa integroiduksi Inteliksi, joka osaa käyttää 128mb keskusmuistia jotenkin.

    Ja sitten ne "oikeasti tehokkaat pelikoneet" joissa on se vuosi sitten julkaistu näyttis jota kukaan ei kenellekään enää nyt suosittelisi.
     
  6. Tuksu82

    Tuksu82 Active member

    Liittynyt:
    20.02.2006
    Viestejä:
    1,485
    Kiitokset:
    19
    Pisteet:
    68
    Nyt taas vähän järkeä noihin neuvoihin. Tuolla näyttiksellä mättää crysista med grafiikoilla ihan mainiosti. Totta että näyttis ei enää ole uusin ja nopein, mutta sillä silti pelaa vielä tämän hetken pelejä ihan mainiosti. Ihme että ne samat pelit jotka tuolla pyöri hyvin vielä puoli vuotta sitten ei enää tänään pyörikkään. Tehot haihtuu savuna ilmaan.
     

Jaa tämä sivu