Eli ongelmana on että Windows kaatuu lähes aina videotiedostoa tai peliä käynnistäessä, joskus heti tietokoneen käynnistyksen jälkeenkin. Näytölle tulee sininen ruutu jonka jälkeen kone reboottaa. Myös äänet pätkivät usein. Esimerkiksi windowsin käynnistysääni on noin puolet pidempi, koska äänet jäävät "tärisemään". Missä vika?
Mikä prossu? Jos kone on ollut käyttämättä kaksi tuntia ja lämmöt on yli 70C niin kannattaa kyllä puhdistella koneen sisustoja pölyistä. Itellä AMD Turion x2 ja lämmot on siinä 60C max, käytettäessä.
Joo, ihan liian korkeet on. Itellä pyörii 6000+ amd x2 vähän kellotettuna ja lämmöt noin 40C. Niin ku sanottiin, putsaa pölyt ja kato että prossun jäähy on kunnolla kiinni.