Kannettavien tietokoneiden tietoihin lisäysehdotus

Viestiketju Palautetta ylläpidolle -osiossa. Ketjun avasi harryy 11.08.2008.

  1. harryy

    harryy Regular member

    Liittynyt:
    26.12.2005
    Viestejä:
    295
    Kiitokset:
    5
    Pisteet:
    28
    "Laitteen mukana (peruskokoonpanossaan) tulevan optisen aseman tyyppi"

    Tähän listaan toivoisin lisättävän "kaksikerros = dl" ominaisuuden näkymisen. Eli nykyisin yleisin vaihtoehto lienee DVD+-R(W) DL

    Olisko paha lisäys? Joko "DualLayer-tuki: kyllä/ei/en tiedä" tai sitten valintamuodossa DVD+-R(W) DL :)
     
  2.  
  3. dRD

    dRD I hate titles Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    10.06.1999
    Viestejä:
    8,312
    Kiitokset:
    191
    Pisteet:
    143
    Muuten ihan validi pyyntö, etenkin kun saitin aihepiiri "hieman" liippaa siitä vierestä, mutta tärkein kysymys kuuluukin, tehdäänkö yksikerrospolttavia oikeasti enää ollenkaan?
     
  4. harryy

    harryy Regular member

    Liittynyt:
    26.12.2005
    Viestejä:
    295
    Kiitokset:
    5
    Pisteet:
    28
    Hyvä pointti, tuskimpa tehdään. Taino aina jostain löytyy joku kone missä vielä olis ;)

    Asiaan: Pointtini tähän tuli oikeastaan siitä kun monta kertaa viikossa kuulen kaupoilla "Onko tässä dual layer / DL / double layer / kakskerrostuki / wha eva" Ja kun ihmiset oikeesti käy Afterissa (joka on oikeesti hyvä sivu!) lukemassa näistä koneista niin olishan se jees että tieto olis "ajanmukaista" :)))

    Yrittäkää ymmärtää =)
     

Jaa tämä sivu