Selain jökkäilee+grafiikka bugeja

Viestiketju Virukset ja haittaohjelmat -osiossa. Ketjun avasi Darkern 02.07.2008.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. Darkern

    Darkern Member

    Liittynyt:
    10.06.2006
    Viestejä:
    7
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Moi

    Nyt viimeaikoina ruvennut tulemaan ongelmia koneen kanssa, ensin ongelmia ilmeni mm. Photoshoppia käyttäessä ihme bugeina esim lasso toolia käyttäessä rajatun alueen merkinnät heittelivät miten sattuu tai katosivat itsestään. Photoshopin uudelleen käynnistyksen jälkeen kaikki toimii taas jonkin aikaa normaalisti.

    Myös selaimessa (Opera) on ongelmia; Selain jökkää 10 sekunniksi ajoittain ja nuolen kohdalle tulee tiimalasi. Jökkäyksen aikana pystyy kyllä vaihtamaan selaimen eri ikkunoihin tai laittamaan piiloon mutta selainta itsessään ei voi käyttää.

    "bugit" eivät rajaudu vaan näihin ohjelmiin vaan niitä esiintyy joskus myös peleissä ja Live messengerissä, jossa ikkuna menee sotkuun ja tekstiä katoaa.

    En tiedä onko kenties LG:n ajurisofta ohjelmalla osuutta ongelmiin, koska ohjelma on aiheuttanut erroreita "LG ODD Firmware Update Failed"
    tjs. Poistin tuon päivitys ohjelman mutta ei tunnu auttavan.

    Mitään vastaavia ongelmia ei ole esiintynyt aiemmin.

    Joten osaisiko joku viisaampi auttaa ja kertoa mistä lähteä ongelmaa ratkomaan?
     
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu