Auttakaa nyt hyvänen aika. Olen yrittänyt saada pikaista apua myös microsoftilta mutta turhaan. Miksi vista home premiumissa ei näy kuvien ja videoiden esikatselukuvat??? Kertokaa vähäisemmätkin vinkit! minulla on käytössä OEM versio ja siinä ei näyttänyt olevan korjausmahdollisuutta niin sitä en ole vielä kokeillut. MITÄ VOI TEHDÄ??????
Hei auttakaa nyt joku!!! Onko kellään tietoa edes miten voisin tehdä korjausasennuksen kun laitan levyn sisään ainut mahdollisuus on vain "asennus" ja kun siitä jatkoin missään ei tule vastaan korjausasennusta. enkä halua asentaa vielä ainakaan visvaa uudestaan.
Toimisiko tämä: Klikkaa Käynnistä, kirjoita cmd ja paina ctrl ja shift pohjassa ENTER. Klikkaa Jatka, kun se kysyy varmistusta. Kirjoita avautuneeseen ikkunaan komento regsvr32 shmedia.dll ja paina ENTER ps. Korjausasennus on sama kuin päivitysasennus. Eli voit painaa Asennus ja sitten valita päivityksen.