Windows ei "näytä itseään" ?

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi daumpim 08.06.2008.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. daumpim

    daumpim Member

    Liittynyt:
    08.06.2008
    Viestejä:
    2
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    En nyt tiedä, että onko tämä ihan oikea osasto, mutta kai tämä on jotenkin windows-ongelma.

    Eli siis, koneellani ei oikein toimi nyt tämä windows (vista) ollenkaan. Tai siis kun pistän päälle, niin se lyö normaalisti tervetuloikkunat siihen ym. mutta sitten meneekin kaikki mustaksi, antaa esille yhden tiedostokansion ja sen jälkeen ei mitään. Alhaalla ei ole käynnistä-palkkia, työpöytää ei ole mailla halmeilla saatika sen kuvakkeita, ei oikeasti mitään. Tehtävänhallinnan saa esille ja muuten tuntuu toimivan ihan normaalisti, mutta siis ei vain näy mitään.

    Olin tätä ennen asentanut koneelleni Photoshop cs3:sen, ja sitten se asennuksen lopuksi ilmoitti että pitää uudelleenkäynnistää, ja siinä yhteydessä tämä sitten tuli vasta esille.
    Yritin palauttaa windowsia viimeisimpään vakaasti toimivaan tilaan, mutta se on ilmeisesti tämä... Poistin myös sen photoshopin asennuksen sen jälkeen ja koetin uudelleenkäynnistää -> ei vaikutusta.

    En oikein tiedä, että mikä tässä voi olla, ei ole mitään hajua siitä, että mitä pitäisi lähteä etsimään tämän korjaamiseksi?
     
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu