Kokosin tossa tänä aamulla koneen Prossu: DualC 8400 boxed 3Ghz (Oc-3.6Ghz) Näyttis: 8800gts Club 3d. Rammi: 4g Transcend 800mhz (Oc-1066mhz) Kotela: Antec sonata III virtalähteel (500w). Kovo: Seagate B 500gb. Emo: Abit ip35-e. Dvd: Samsungi SH-S203D/BEBN Ja nyt kun mä käynnistin nii selailin eka biossia pikkusen, sit boottasin ja heitin windowsin pro asennus cd:een sisää ja rupesin asentaa, sit tulee se hommeli siihen et windows uudelleen käynnistää koneeen 15sekunnin päästä ja sen jälkee ku se käynnisti ittensä nii meni vähän aikaa ni tuli bluescreen. BS -"Poista käytöstä BIOSin muistiasetukset, kuten varjoalueen tai välimuistin käyttö" ja varoitus epäyhteensopivista laitteista. -BS. Voin napata kuvan jos haluu lisää inffoo?. Kiitos!
voisikos tässä olla se ongelma että ensin pitää päivittää bios että tuo prossu toimii kunnolla ton emon kanssa? En ole varma mutta muuta ei tule nopeasti mieleen. voit tietty kokeilla nollata biossin ja sit kokeilla asentaa winukka.
Mikäli winukan asennus ei onnistu, suosittaisin lähteä yritykseen ilman mitään kellotuksia ja biosin default asetuksilla.