Eli vähän aikaa sitten näytönohjaimen tuuletin ulvoi niin pirusti, nyt se on loppunut, mutta vähän väliä koneesta pamahtaa virrat pois ja jokin koneen sisällä ulvoo kuin paloauto. Meneekö näytönohjain liian kuumaksi ja siksi menee virrat vai missä mahtaa olla vika?
mulla emolevyssä on tuuletin, johon oli kertynyt pölyä. Vkon loppuna koneesta pamahti virrat pois ja kun käynnistin koneen uudelleen. DOS ilmoitti että Chipset Fan speed too low or fan stopped. Puhalsin tuulettimen välistä pölyt pois ja tökkäsin sen päältä ja se lähti pyörimään. Katso pyöriikö kaikki prossessorin, näytönohjaimen, emolevyn ja Virtalähteen tuulettimet.
Kuulostais vähän siltä että prossun lämmöt karkaa käsistä ja emolevy piiputtaa siitä syystä. itsellä kävi just sama viimeisen koneen kasauksessa kun jäi prossun siili-tuuletin hiukan huonosti.