Mikä tämä oikeen on? Aina ku käynnistän koneen, niin työpöyrälle pomppaa ikkuna. Jonka otsikkona on "RUNDLL". Siinä lukoo että:
Avaa msconfig - ohjelma. Käynnistää -> Suorita -> Msconfig ja etsi sieltä sellainen kohta, joka sisältää tämän viittauksen. Kohta olla viimeisillä kahdella välilehdellä.
Googlaten redyLive.exe ei tule sun suljettua edellistä kysymystä (Mikä?) lukuunottamatta kuin spyware osumia.
Koitin ajaa koneen läpi Spybot - Search&Destroy ohjelmalla mutta ei auttanut. ____________________________ Ja mitä tästä hyödyn? Teenkö sille jotaki vai
Ai niin. Unohdin sanoa, ota se kohta pois käynnistyksestä. Eli ruksi pois, niin pääset eroon ainakin siitä ilmoituksesta käynnistyksen yhteydessä. Suosittelen ennen sitä tappamaan kaikki epäilyttävät prosessit tehtävähallinnasta.