minkä takia koneeni käynnistyy itsellään uudelleen koko ajan?? kovalevystä ei ainakaan johdu. mitä vikaa siinä voisi olla?
Minkäslainen kone sulla on? Tietenkin näin alussa kannattaa kattoa että kuinka korkealla sun koneen lämmöt on. Ne voi katsoa vaikka SpeedFanilla http://www.almico.com/speedfan433.exe
nyt se tekee semmosta että ei edes pääse windowsii ku se jo käynnistyy uudelleen.eli se siis käynnistelee koko ajan ittellään uudelleen.
Voi olla että poweri on sanomassa sopimustaan irti.. Eli suosittelen kokeilemaan jollain toisella powerilla. Jos vaikka kaverilta saisit lainaan tai jos sulla sattuu olemaan jossain toisessa koneessa jonkunlainen poweri.
se voi ollakkin se yikuumeneminen koska ekalla kertaa kun koneen pistää päälle se pysyy auki n.30 min ja sitte alkaa tekee sitä uudelleen käynnistys juttuu.näyttö vaan menee pimeeks ja sit kone käynnistyy uudelleen. mikä toi poweri on?
Poweri=virtalähde.. Jos epäilet ylikuumenemista niin kannattaa yrittää puhdistaa se tietokone pölystä jo s se on..