Eli missä on vika? tutkittu on joka netin kolkka, eikä näytä olevan kellään kyseistä ongelmaa. Itse olen jo asentanut uudelleen steamin jnejne ja palomuurit testattu, eikä tiedostoja mielestäni tunnu puuttuvan (!?) Kuvan voin lähettää, jos jokunen haluaa Otan ohjeita ja neuvoja vilpittömästi vastaan
Jotkut pelit vaatii toimiakseen, että niille on avoinna tietyt portit TCP:llä ja UDP:llä. Ootko säätänyt modeemin asetuksia? Voi olla, että olet tietonen asiasta tai että olen ihan hakoteillä tän vihjeen kanssa, koska en tiedä vaatiiko CS edes sitä...?
Portit pitäs tässä modeemissa olla OK, eikä vika ole löytynyt sieltäkään, joten tuntuu, että pallo on pahemman kerran hukassa
Tämä on taas yksi näistä ratkaisemattomista ongelmista, etsii mistä vaan niin selvää ja yksiselitteistä ratkaisua ei löydy. zItselläni taas löytyy servereitä vaikka muille jakaa, mutta favouritet ja history tuppaa häviämään joka toinen viikko / kuukausi. Kiva sieltä 2500 serverin joukosta on ettiä niitä parhaimpia ja joskus ei edes löydykään. Tämän ratkasin sellatti että otin jokasesta nimen ja IP:n ylös ja jos joskus tarvii laittaa takas ni ainakin löytyy. Eli jos tarvitset yleisimpien suomiservujen IP:t niin voin ne ketjuun tarvittaessa laittaa (m. Virastot, -WB- ketju, pelit.surffi.net ym.)
TheLucky suosittelee siinä vaiheessa http://www.game-monitor.com/ ia. Loistava serverinhakukone! Tosin omia suosikkeja ei voi pistää. Mutta paljon pelejä ja vielä enemmän servereitä.