Ongelmana on että en pysty tehdä näppiksellä joitakin tiettyjä merkkejä, esim. suora viiva, pienempi kuin ja suurempi kuin merkkejä. Ja jos laittaisin tämän näppiksen Ohjauspaneelista englantilaiseksi, niin silloin ne toimii mutta sitten ei voi käyttää Ä ja Ö kirjaimia. Jos muillakin on sama ongelma, niin mitä tekisitte? Onko olemassa vaikka jokin ohjelma jolla voi ohjelmoida noi napit uudestaan?
öä<>| toimii g15 kanssa. öä normaalisti---- < painamalla keyseistä näppäintä--- > painamalla shift(nuoliylöpäin) + kyseinen nappula---- | taas joko alt gr + kyseinen nappi/ ctrl+alt + kyseinen nappi.. jos ei toimi niin sitten on kyllä joku nappi poistettu käytöstä
äö|<>. Juu, nyt rupes pelittää, olisi tyhmää joka kerta vaihtaa sitä Ohjauspaneelista. Kiitti kovasti vastanneille
Siis katokku itelläki on toi logitech g11 ja mulla tulee ei tuu tota suoraa/pystyviivaa, joten voisitko kertoa
ei oo oikee toiminu =(( ehkä painan väärää alt+shift sillä niitä on kaksi ja miten saat nämä merkit <>. ja kiitos vihjeistä
Se olisi se vasen Shift. Saattaa myös olla että joudut noita kieliasetuksia vaihtaa. Joku älykkäämpi voisi kyllä auttaa siinä.