Joo elikkä haluisin tietää toimiiko kaks 512 ja yhen gigan kampa yhteen sopivasti. Koska tällä hetkellä mulla on noin ja hyvin se näyttää toimivan mutta en tiedä toimivatko täysillä kun eivät ole samaa sorttia? Ja voisko tohon vielä ostaa yhen gigan kamman noitten kaveriks?Kiitos.
Kyllähän niiden pitäis toimii. Mutta jos sulla yks muistikampa toimii alemmalla kellotaajuudella kuin muut, niin muutkin toimii sillä hitaammalla taajuudella.
No mitä kannattaa ottaa huomioon kun ostan uuden kamman muutakun että se on samalla kellotaajuudella kun ne muut ? Onko tuo hyvä->http://www.jimmspc.fi/listaa/vendor/227/3/107se kolmas ylhäältä joka maksaa 18.40
Mitä korkeampi kellotaajuus sen nopeampi. Ja ostaessa pitää ottaa huomioon kanta SOpiiko DDR vai DDR2. KAnnttaa ostaa 800Mhz nopeutta sen halpuuden vuoksi.
Eli esim. Kingston 1024MB 667MHZ DDR2 on hitaampi kun tuo tuolla Jimmspc:ssä joka on 800Mhz vaikka ei ehkä muuten ole merkki/laatu valmistajan tekemä?