Mulla oli Windows 98, mut se meni sekasin, joten aattelin formatoida koneen. Kun kone oli käynnistymässä, painoin F8, valitsin sieltä Komentokehotteen ja kirjoitin käskyn format c:. No se teki sen formatoinnin eli tyhjenti koko koneen. Kun käynnistän koneen, niin se tekee ne alkujutut (järjestelmätarkastukset yms.) ja sen jälkeen ilmoittaa: "Levyke ei kelpaa". Kysymys kuuluukin: Miten saan asennettua XP:n CD:ltä koneelleni?
Laita biosista buuttijärjestyksen ekaksi CD/DVD-asema, WinXP:n asennus-CD koneeseen, poistu biosísta tallentamalla muuokset ja sen jälkeen kone käynnistyy uudelleen siltä CD:ltä. Tuolla ohjeita: http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/602719
Tein tolleen, mut se sanoo siinä käynnistyksessä "Searching for Boot Record from CDROM." ja sen jälkeen "Levyke ei kelpaa." ??? Saisinko hieman apua??