pistän mp3:sen tietokoneeseen niin se ei näy kun aukasen oman tietokoneen... missä vika. mp3 on creative muvo tx 1GB. USB on 2.0
Onkos etupaneeli liitännöissä MP3 kiinni vai siellä koneen takana? Kannattaa kokeilla vaikka kaikkia USB liitäntöjä, joskus mullakin creative hiukan temppuillu.
on kaikki kiinni. ja kyllä muut usb laitteet pelaa tässä koneessa mutta toi mp3:nen ei vain suostu toimimaan... pitäiskö ostaa uus mp
Mulla oli joskus kanssa samanlainen ongelma, ostin uuden creativen soittimen mutta ei suostunut näkymään missään koneessa. Vein takuuseen ja sain uuden, jonka jälkeen ei ole ollut ongelmia
on tämä vissin 2 tai 3 vuotta vanha soitin ja ennen kyllä on pelannut hyvin... en tiedä onko täs enää takuukaan voimassa
Jos se 2-3 vuotta vanha on niin takuu ei taida olla enää voimassa. Taitaa olla vain vuoden takuu creativeissa. Syttyykö soittimen näytön valo edes palamaan kun pistät soittimen kiinni vai onko täysin mykkä?
ei soittimessa tapahdu mitään kun pistän sen sinne... yleensä kun pistää jonku usb laitteen sisään niin kuuluu sellanen "DING" ääni, mutta kun pistän mp3 sisään kuuluu kahdesti toi ääni peräkkäin... missä vika
Taitaa olla toi USB-väylä löystynyt sen verran, että kun laitat sen kiinni, kuuluu eka "DING" ja kun päästän kätesi irti, se putkahtaa löysästä USB:ista ulos ja siksi toinen "DING". Tässä ainakin mielestäni syy kahdelle DING äänelle ja mp3-epätoiminnalle. E: Siis, jos jäi epäselväksi mp3:en USB härveli on löystynyt. Harkitsisin uuden mp:n ostamista. Nykyäänhän sellaisia saa jo 20e.
Varmista kuitenkin ettei osio ole vaan korruptoitunut. Käynnistä -> suorita -> compmgmt.msc -> levynhallinta Näkyykö oikeankokoista (giga?) osiota. Jos olet varma että kyseinen on mp3-soittimen osio, kokeile formatoida se.
tulis toinen kysymys... kun painan käynnistä nappia niin sieltä ei löydy niitä etsi ja suorita juttuja. kummatki katos vähä aikaa sitte entiä miks. miten saan ne takas?
Perusta uusi ketju, jos ongelma ei liity edelliseen mitenkään... Voipi johtua siitä, että olet ajanut CCleanerin ja sehän poista käynnistä-valikon järjestelyt. Mutta siis suorittaminenhan luonnistuu niinkin, että painat sitä Windows-logoa näppäimistössäsi ja R samaan aikaan.