Tilttas kannettavan kovo ja pitäis koittaa palauttaa sielt dataa.. Eli osaako kukaan sanoa miten sen sais kiinni pöytäkoneeseen? IDE
on olemassa muuntajia kannattaa kysyä tarkemmin atk liikkeestä niin osaat ostaa oikean. kyseiset muuntajat ovat käteviä.
hyvä homma, että tollasia siis löytyy.. Siksi juri neuvoa kyselin, kun paikallisessa atk kaupassa (mikromaja) ei tuollaisesta oltu kuultukaan :s.. Eli onko tuollaiselle adapterille joku nimike, jota kannattaa koittaa alkaa kyselemään?
Eikö onnistuisi helpommin jos ostaisit 2,5" USB kovalevykotelon, jossa on ide liitäntä sisällä. Eivät ole enää kovin kalliitakaan. Tietysti vain väliaikaista käyttöä varten vähän turhan "hieno".
Ok. Ihan kelpo idea tuokin. Jotenkin nyt vaan pitäis saada toi läppärin kovo kii. Ja miel mahd halvalla.. Pitää koittaa tuollasita kysyä atk liikkeestä. ellei sil ois linkkii johonki edulliseen ?
Wau. No ei oo todella paha raha.. mut sen verta old schoolia veressä et arveluttaa noi nettikaupat.. pitää perehtyä. Kiitos EDIT. Tilasin.. Katotaan kui käy EDIT2. Ja niin ei tullu mielee et mitenköhän toi pelaa ku pitää kuitenki DOS:in kautta koittaa palauttaa dataa.. Ei taida emo oikee boottaa usb laitteita.. No nähtäväks jää.