Tervehdys! Ostin Philipsin SPE3000 -sarjan ulkoisen kovalevyn, jossa on tehdasasetuksena NTFS-tiedostojärjärjestelmä. Kuitenkin pitäisi saada varmuuskopiot vanhasta WIN ME -koneesta, joka käsittääkseni tukee vain FAT32-tiedostojärjestelmää. Miten saan sen muutettua, kun en mistään valikoista ym. löytänyt sitä vaihtoehtoa? Jos yritän uudelleenalustaa sitä, tarjoaa kone vain NTFS-tiedostojärjestelmää.. Nyt touhuan siis HP Pavilion ZV500 XP:llä (SP1). Onko mahdollista osioida ulkoinen kovalevy osittain NTFS- ja osittain FAT32-tiedostojärjestelmää tukevaksi? - Kiitos jo ennakkoon avusta!
Ohje XP:lle kun ei ole nyt tuota ME:tä tullut käytettyä viimeaikoina. Klikkaa Oma Tietokone kuvakkeen päällä hiiren oikeaa -> Hallitse -> Valitse Levynhallinta -> Klikkaa levyn osion päällä hiiren oikeaa ja valitse Poista osio
No ny mäkin hokasin tän osan koneen sielunelämää. Ei antanut kone tehdä 29,2 Gt suurempaa FAT32-asemaa. Ilmeisesti jokin ominaisuus.. No se riittää täysin. Kiitoksia avusta!