Elikkäs , tänään tuli osat mitkä lyhykäisyydessään tässä : MSI K9MM-V emo , 4000+ x2 prossu , x1650pro 512 näyttis , 1gb ddr2 , 320gb kovo ja dvd-asema. Ja sitten itse ongelmaan: Laitoin osat kiinni ja kytkentöjen tulisi olla kunnolliset , kaikki on paikallaan ja kone lähtee päälle , tuulettimetkin pyörii. Mutta kun näyttö ei saa signaalia koneelta eli se ei siis käynnisty ollenkaan. Vihreä valo palaa 5sek verran jonka jälkeen näyttö sammuu. Näyttölaitteessa ei ole vikaa koska olen kokeillut jo kahdella näytöllä.
Oletko varma, että sinulla on tämä emo http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1104&maincat_no=1&cat2_no=171 eikä esmimerkiksi tätä http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=260&maincat_no=1&cat2_no=171 Jos sinulla on tuo ensimmäinen emo, jossa siis on AGP-väylä, onko myös näyttiksesi AGP-liitännällä?
Saa kyllä olla aika fakiiri jos onnistuu sullomaan PCI-E näytönohjaimen AGP-väylään. Muistitko kiinnittää näyttiksen lisävirtapistokkeen? Ja kokeile ottaa kiintolevy ja dvd-asema irti ja starttaa sitten.