Mikä ois semmone emo jossa olis Socket 775 , toimis DDR2 667 Mhz , ois Sata 2 liitännällä , ois Pci-e x16 paikka ja atx koteloon käypä . En kellottele. . Nyt emo on AsrockCoreDual-Sata2 . Suunnilee sama hintane ku tuo Asrock . Ku tossa on vaa x4 pci-e paikka . Nii esim vuoden vaihteessa jos vaikka iskis ton 8800 gts Atin X1950 Pron tilalle ku hinnat on laskenu nii pitäs vaihtaa tuo emoki sitte. Emon voi vielä palauttaa . En oo vielä aukassu pakettia .
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/34344 Tuo. Itse kuitenkin suosin yleensä emoja joista löytyy hieman enemmän päivitettävyyttä tulevaisuudelle. Yksi semmoinen emo on MSI P35 Neo-F, kohtuu edullinenkin.
hmm tyhmiä kysymyksiä nyt taas., mistä näkee että onko emossa x16 vai x4 vai mikä PCI-E paikka... kiinnostaisi vanhan koneen emosta kattoo.. näkeekö esim jostain BIOssista? emon merkistä ei ole yhtään tietoa.. kaikki merkit/tarrat sun muut kulunu poies