User Käyttäjä Salasana  
   
tiistai 14.10.2008 / 14:56
Haku:        In English   Suomeksi   På svenska
afterdawn.com > keskustelu > yleistä keskustelua tietokoneista > kannettavat tietokoneet > muistin lisäys
Näytä aiheet
 
Keskustelualueet
Keskustelualueet
Muistin lisäys
  Siirry:
 
Kirjoittaja Viesti
Poikanen
Newbie
_
13. elokuuta 2007 @ 07:36 _ Linkki tähän viestiin    Lähetä käyttäjälle yksityisviesti   
itellä on 512mb keskusmuisti onko jollain kokemusta siitä että jos lisään 512mb paraneeko kone siitä paljon. esim jos joku peli lagaa nii paraneeko se pelin toiminta??
Senior Member
_
13. elokuuta 2007 @ 09:42 _ Linkki tähän viestiin    Lähetä käyttäjälle yksityisviesti   
Kyllähän se auttaa.

Ideaali muistin määrä läppärille missä on Win XP käyttöjärjestelmä on 2gigatavua, koska silloin voidaan lopettaa hitaan kovalevyn käyttö välimuistina.

Mutta kyllä se 512mt lisäyskin parantaa suorituskykyä. Peli käytössä ratkaisee kyllä enemmänkin näytönohjaimen laatu.

A64 3800+ X2@2.5Ghz Cooled By Arctic Cooling Freezer 64 Pro / Abit KN8 SLI / Club 3D X1900XTX / DDR400 2GT +Nexus jäähdytysrivat / BeQuiet StraightPower 650W / SATAII 500GB + SATA 200GB

Bite IT!
Fight IT!
afterdawn.com > keskustelu > yleistä keskustelua tietokoneista > kannettavat tietokoneet > muistin lisäys
 

Multimedia: AfterDawn.com | AfterDawnin keskustelualueet
Uutiset: IT-alan uutiset | Uutisia puhelimista
Musiikkia: MP3Lizard.com
Tuotearviot: Laitevertailu | Vertaa puhelimia | Vertaa kännykkäliittymiä
Pelit: Pelitiedostot, pelidemot ja trailerit | Blasteroids.com (engl.)
Ohjelmat: download.fi | AfterDawnin ohjelma-alueet
International: AfterDawn in English | Software downloads | Free, legal MP3s | Gaming downloads | AfterDawn på svenska
RSS -syötteet: AfterDawnin uutiset | Uusimmat ohjelmapäivitykset | Keskustelualueiden viestit
Tietoja: Tietoa AfterDawn Oy:stä | Mainosta sivuillamme | Sivuston käyttöehdot ja tietoja yksityisyydensuojasta
Ota yhteyttä: Lähetä palautetta | Ota yhteyttä mainosmyyntiimme
 
  © 1999-2008 AfterDawn Oy