Mahtuuko näytönohjain koteloon?

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi WinnField 11.08.2007.

  1. WinnField

    WinnField Guest

    Itse olen ajatellut ostavani ton asus GF8800 gtx 768mt näyttiksen eli kysymyksenä oli että mahtuuko toi kyseinen näyttis näihin koteloihin antecP 150 ja antec P180.

    En oo varma meneekä tää näytönohjain keskutelualueelle vai tänne 'PC:n rautaan liittyvä keskustelu' , mutta kiitos vastaajille.
     
  2.  
  3. schnappi

    schnappi Guest

    ei mahdu P150 koteloon mutta P180 pitäis mahtuu...
     
  4. vimuli

    vimuli Member

    Liittynyt:
    15.02.2005
    Viestejä:
    68
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    p180 kotelosta vissiinkin pitää poistaa se ylempi kiintolevykelkka,että gtx mahtuu....korjatkaa jos olen väärässä
     
  5. Stympel

    Stympel Regular member

    Liittynyt:
    19.07.2006
    Viestejä:
    262
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    itse olen tässä kauan ajatellu että mahtuuko toi 8800 gts 320 mb oman paketti koneen koteloon https://netshop.suomi-finland.com/cat/product_details.php?p=102

    (en ole vielä jaksanut availla tuota)
     
  6. Epeh

    Epeh Regular member

    Liittynyt:
    24.12.2006
    Viestejä:
    244
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Itse taas mietin miksi kaikki ostavat yleensä P150, 180, Sonata III... Onhan niissä samalla hyvät ja "ilmaiset" powerit sisällä, mutta itse tyydyn kumminkin siihen omanlaiseen koteloon ja varmistaen, että kaikki mahtuu mitä haluaakin.

    Oman kotelon jouduin tilaamaa jenkeistä, mutta enpähän kadu ostosta sillä sain juuri sen mitä halusin. Tyylikkään ja sellaisen jota jokaisella laneilla olijalla ei ole.
     
    Viimeksi muokattu: 11.08.2007

Jaa tämä sivu