Äänikortti

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi vesseli82 07.08.2007.

  1. vesseli82

    vesseli82 Guest

    Tilasin uuden äänikortin mallia:
    Creative Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty series äänikortti. en ole ennen äänikorttia vaihtanu ja mietin et onko se niin yksinkertaista et ottaa vaa vanhan pois ja laittaa uuden tilalle?
    pitääkö jotain ottaa huomioon? entäs ajurit ym:?
    Kiitos vastauksista
     
  2.  
  3. turska

    turska Regular member

    Liittynyt:
    20.10.2004
    Viestejä:
    4,040
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    Pääpiirteittäin menee juuri kuten kirjoitit. Ennenkuin asennat uuden kortin,poista vanhat ajurit. Asenna uusi kortti ja asennat uudet ajurit uudelle kortille.
     
  4. vesseli82

    vesseli82 Guest

    ok;kiitos! mites ne ajurit poistetaan? ja tuleeko ne uudet ajurit CD: levyllä mukaan? jos ei,niin mistä mä saan ne?
     
  5. Primmee

    Primmee Regular member

    Liittynyt:
    02.08.2006
    Viestejä:
    171
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Lisää/poista sovelluksesta vanha vaan veke. Ajurit tulee cd:llä mukana tai sitten voit ladata suoraan netistä uusimmat. Tosin alussa se kysyy, että haluatko päivittää ajurit ja sit se lataa automaattisesti uusimmat jos niin haluat
     
  6. vesseli82

    vesseli82 Guest

    Kiitos!! Enköhän mä nyt osaa sitä asentaa
     

Jaa tämä sivu