Asus M2N-MX AMD ATHLON 64 X2 3800+ AM2 2x 1GB 533MHZ DDR2 NON-ECC WD SATA 250GB ja uutta poweria oon ostamassa näyttiksen mukaa. Että minkälainen näyttis tohon olis hyvä. Koko pakettia en viitsis uusii.
Kun et budjettia maininnut niin ehkä tuohon voisi 8800GTS:n (280€) laittaa, jos tuntuu että se on liian kallis niin x1950XT (170€) olisi ihan hyvä valinta. Kerro vähän minkälaisia pelejä pelaat? Virtalähteeksi Antec NeoHE 430W.
Lähinnä on tullu pelailtua vaan strategia pelejä ja jos niitten kehitykses ei mitää kunnon harppausta tapahdu, ni ei kyllä mitää huippu korttii tarvi. Ja josku peli pitää mainita ni Civ4. Budjetti sais mennä enintää kolmee saataa.
Joo sitä olin aatellu, mutta kuhan kysyin. Oon ajatellu ton vista hankkimista ni toimooko se vistan kanssa hyvinkin?