Elikkä prosessorin lämmöt ovat siin 60C paikkeilla, kovassa rasituksessa menee jopa yli 70. Lämmöt on mitattu uGurulla ja tässä ihmetyttää se kun ole ajatellut että jos lämmöt on korkeilla kone alkaisi hieman tökkiä eikä toimisi kovin hyvin, mutta näin ei käy. Sen takia mietin onko nuo lämmöt nyt oikeat. En saanut mitään muuta ohjelmaa toimimaan vistassa, joten jos tiedätte jonkun nii kertokaa.
No Everest ainakin itselläni toimii Vistassa ja näyttää samoja lämpöjä ainakin prossulle, kuin Coretemp, joten laskisin sen luotettavaksi. Kokeile sillä. Ei se prossu nyt vielä tuosta 70C kärähdä, mutta itse en noin korkeilla lämmöillä käyttäisi. Voit vaihtaa tahnat ja tarvittaessa myös hioa.
No jos sinulla on sigun prosessori niin lämmöt ovat aika paljon.. Onko kotelossa minkäänlaista tuuletusta? Ja oletko nostanut prossun voltteja biosista?
Ei oo enään sigun osat, pitää päivitellä sitten kun ehin. tuohon lämpö juttuun niin kun sitten katoin siiliin pohjaa niin huomasin että siinä oli jokin suojatarra, jonka olin unohtanut ottaa pois. Sitten kun otin sen pois nii lämmöt tipahti 35. Onneksi ei mitään vahinkoa käynyt, mutta pitänee olla jatkossa tarkempi.