Järjestelmäni on AMD Athlon 64 3500+ ja GF 7900GT 1.5gig 400Mhz. 350w. Ongelma on että esim. World of warcraftissa FPS ei nouse yli 60, yleensä se poukkoilee 20-30 välillä. Mistä tämmöinen voi johtua? Ajuritkin ovat viimeisen päälle? Riittääkö virta? Kaikki mahdolliset ajurit on päivitetty oikein(!). Jopa kellottanut olen mutta FPS ei nouse mihin sen pitäisi.
Käytät todennäköisesti littunäyttöä? Et tee mitään yli 60 menevällä fps:llä jos max. virkistystaajuus näytössäsi on tuon 60. Elikkäs todennäköisesti vsync päällä. Jos haluat kuitenkin fps yli 60 niin pystysynkronointi eli v-sync pois näyttiksen asetuksista
turha näitä tänne on laittaa, viesteihin vastataan ajallaan vaikkei sanoisikaan mitään. mutta asiaan.. onko wow päivitetty? itselläni jos ei ole farcrytä päivittänyt uusimpaan versioon niin on krafiikkavirheitä vähän joka puolella. asenna vaikka ajuritkin uudelleen ja laita kaikki kohdat niin että suorituskyky olisi paras. siis reunanpehmennykset ja ne pois. kyllä tuo nyt pitäisi pyöriä hyvin tuolla kokoonpanolla kuitenkin että tehojen riittämättömyydestä ei ole kyse. virran riittävyydestä en ole varma, sekin riippuu onko hyvä virtalähde vai tarjoaako se ns. hattiwatteja.. miten on muiden pelien laita? pätkiikö muutkin pelit?
Ei ole vsync päällä. Pelit on päivitetty ja kaikki muutkin. Ihmetyttää vaan koska kaverilla 200 fps wowis all high ja hieman huonompi setuppi..