Elikkäs, jos satut omistamaan huonosti kellotettavan emolevyn ja 800mhz FSB:n omaavan E4x00-sarjalaisen, niin kuulemma olisi tämmöinen modaus olemassa jolla emolevy saataisiin luulemaan että kyseessä on 1066mhz FSB:n omaava prossu, siitä pitäisi sitten pysty kellottamaan ainakin sen verran lisää mitä sait prossua kellotettua aluksi, eli itellä onnistui 200 -> 265, modauksen jälkeen 266 olisi se lähtöpiste. Onko kukaan kokeillu tuota? Minkälaisen kynän (?) tuossa modissa tarvii, jotenkin piirtämällä nuo pinnit yhdistetään tms.? http://www.ocforums.com/showthread.php?t=498167&page=2 EDIT: Varmaankin emolevyn täytyy virallisesti tukea 1066mhz:iä jottei ongelmia tule, tämän oman kohdalla tuki ainakin löytyy, mahtaako ollakaan semmoista C2D-emoa joka ei 1066 tue?
Jees, lueskelinkin nyt tuolta Muropaketista. Et oo kuitenkaan ite kokeillu tota vai? Aattelin että tässä kun jaksaa niin vois tuolla foliolla yrittää jotain askarrella, sinänsä ei kyllä meikäläisen käytössä ole vielä tullut vastaan mitään missä tämän E4300:nkaan tehot olis ollu riittämättömät
3GHz e4300 on eikä missäään oikeestaan ongelmaa tehojen suhteen. Mulla on P5B niin se ei oikein vissiin toimi tässä. Foliolla on kuulemma aika vaikea väsertää tota.