eli on nyt vastikään ruvennu wowiin ja red orchestraan ja muihin peleihin jota randomilla pelaan sellasia efectejä että "kaukana" olevat texturet paikkapaikoin sellaseta suurtasahalaita mallia joka värisee edestakaisin riippuen liikkeestä näytöllä pelissä. dx9.c asennettu uudestaan mutta ei jeesannu
millasilla lämmöillä tuo sun GF8800GTS rullaa... se ylensä niitä artifakteja tekee tai/ja liian isot kellot jos oot kellotellu.. mutta katoppas lämmöt vaikka everest:illä ja postaa tänne
joo muuten siitä tuli mieleen sellanen enemmän tai vähemmän hämärä pystyviiva näytössä.näkyy kunnon valaistuksessa ja se menee koko näytön korkeudelta.
Mulla oli tota ongelmaa kun peleissä oli vertical sync käytössä ja käsittääkseni se on pystypiirtotuki tai jotain sinnepäin joten koita ottaa se pois jos toimisi. Mulla ainakin autto mut se ei tee sitä ku muutamien pelien kanssa.