Moi. UUdessa emossani on Dual Channelit muistille. Ja mulla on kaks kampaa. Noi DDR2 paikat on ensin musta, sitten punanen, sitten musta, sitten taas punanen. Kummin saa enemmän tehoja irti, täytetään paikat 1 ja 2 (musta ja punainen) vai paikat 1 ja 3 (musta ja musta)?
Käytä sitä dual-channelia, niin saat marginaalisen nopeuden nousun single channeliinin verrattuna. Emolevyn ohjekirja käteen ja luet sieltä missä sloteissa kammat pitää olla. Paha näin ilman kristallipalloa arpoa mikä emo herralla on käsillä
Joo ei oo viel mitään. IB9 on tilattu ja pitäs tulla pian. Abit IB9. Mutta hyvä tietää jos se emolevyssä lukee. En oo koskaan niitä lueskellu. Ja että lisää tehoa, sitähän tässä haetaan, kiitos!