Alkutekstit kadoksissa

Viestiketju Näytönohjaimet - Apua, kokemuksia ja vinkkejä -osiossa. Ketjun avasi senate 24.04.2007.

  1. senate

    senate Member

    Liittynyt:
    13.04.2007
    Viestejä:
    6
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Ongelma olis et tos jonkin aikaa sitten ilmestynyt aina köynnistyksen alusta siihen asti kun windows starttaa näyttöön teksti frequency out of range. On sellaises laatikos ja liikkuu ympäri ruutua. Taajuus mihin kone haluaa minun vauhtavan on sama mikä näkyy näytön asetusvalikossa eli periaattessa ei olisi mitään herjaamisen aihetta. Ja kun vaihdan kuvan koneesta telkkariin niin virheilmoitusta ei tule ollenkaan. Fujitsu Siemens näyttö ja radeon 9200.
     
  2.  
  3. Prakka

    Prakka Regular member

    Liittynyt:
    22.11.2006
    Viestejä:
    467
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Näyttö on ihan perseestä jos tuota sanoo. Tuolla on ATK-liikkeessä kanssa Viewsonicceja ja niissä aina käynnistyksessä tulee samaa tekstiä.

    Näyttö on siis ihan perseestä jos nyt niin sanottaisiin. Jos tahdot siitä eroon, hanki uusi näyttö. Viisaammat jatkaa.
     
  4. juhha84

    juhha84 Active member

    Liittynyt:
    12.04.2006
    Viestejä:
    3,752
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Veikkaan että tuossa on päällä jokin resoluutio jota näytösi ei tue. Eli yksi tapa tuon korjaamiseen on se että poistat näytönohjaimen ajurit koneestasi, ja asennat uudet.
     

Jaa tämä sivu